A Continental fontos mérföldkövet ért el a pitypangkaucsuk abroncsgyártásba történő ipari bevezetésére irányuló kutatási projektjében. A hannoveri Nemzetközi Haszongépjármű- és Autó-motor Kiállításon (IAA) a Continental bemutatta az első tesztabroncsokat, amelyek ebből az innovatív alapanyagból készültek. Az anyagot a vállalat Taraxagumnak nevezte el a pitypang latin neve (Taraxacum) alapján. A tesztabroncsok futófelületének anyagában található természetes kaucsukot teljes mértékben a Taraxagum helyettesítette. Ezzel a fontos lépéssel a Continental még közelebb jut céljához, hogy az abroncsgyártást még fenntarthatóbbá tegye, és lehetőség szerint függetlenítse a hagyományos nyersanyagoktól.
„A Fraunhofer Intézettel közösen végzett több éves fejlesztési munka után izgatottan bocsátjuk útjukra az első pitypangabroncsokat. Hogy a lehető legjobban kihasználjuk a jelenlegi terméshozamot, úgy döntöttünk, hogy téli személygépjármű-abroncsokat készítünk, ezek ugyanis nagy arányban tartalmaznak természetes kaucsukot”, fejtette ki Nikolai Setzer, a Continental igazgatótanácsának az Abroncs divízióért felelős tagja. A Continental vállalatnak szándékában áll bevezetni az ipari termelésbe a pitypangkaucsukot, és a következő 5-10 éven belül megindítani a sorozatgyártást. Az abroncsok alapos tesztelésen esnek majd át a Hannover közelében lévő Contidrom tesztpályán és a svédországi Arvidsjaurban. Setzer kiemelte: „Ez rendkívül fontos, mert a teljesítményből nem engedhetünk.”
„A Taraxagum fejlesztési folyamata eddig nagyon ígéretes. Partnereinkkel együtt folytatjuk az anyag ipari bevezetését. Erősen bízunk abban, hogy az abroncstesztek megerősítik majd jelenlegi kutatási eredményeinket, és eleget tesznek a teljesítménycéloknak”, tette hozzá dr. Andreas Topp, a Continental alapanyag- és folyamatfejlesztési vezetője, aki egyben az abroncsok iparosítási részlegének irányításáért is felel. A Fraunhofer Molekuláris Biológiai és Alkalmazott Ökológiai Intézettel (IME), a Julius Kühn Intézettel és a növénytermesztéssel foglalkozó Aeskulap GmbH-val együttműködésben folytatott extenzív kutatásnak köszönhetően sikerült kinemesíteni a gumipitypang egy igen magas hozamú és robusztus válfaját.
A projekt hosszú távú célja, hogy ökológiailag, gazdaságilag és társadalmilag egyaránt élhető megoldást nyújtson a természetes kaucsuk iránti egyre növekvő keresletre. A gumipitypang egész Európában termeszthető a mérsékelt égöv korábban meg nem művelt földterületein, nem messze a Continental abroncsgyártó üzemeitől. Ezáltal rövidülnek a szállítási útvonalak, és csökken a negatív környezeti hatás. 2014 májusában a pitypangkaucsuk-projekt „Automobilitás” kategóriában elnyerte a GreenTec díjat, az egyik legrangosabb környezetvédelmi és gazdasági kitüntetést.